طراحی سایت ارزان

3 قابلیتی که دوست داریم در آیفون 7 ببینیم!

به سراغ آیفون ۷ که این روزها می‌توان گفت که نقل برخی مجالس خبری است٬ می‌رویم. اگر گشتی در سایت‌های خبری و دنیای تکنولوژی بزنید٬‌ خواهید دید که شایعات زیادی پیرامون این تلفن هوشمند مطرح می‌شود که برخی از آنها٬ واقعا در حد شایعه بوده و به این زودی‌ها به واقعیت تبدیل نخواهند شد. در این مطلب٬ می‌خواهیم به برخی ویژگی‌های  خاص آیفون ۷ اشاره کنیم.

ضد‌ آب بودن


بسیاری مواقع برای من پیش آمده که در آشپزخانه در حال انجام کاری بوده‌ام و همزمان٬ کسی با من تماس گرفته است. اگر شخص مهمی در آنسوی خط در انتظار پاسخ‌گویی باشد٬ نمی‌توان ایشان را معطل گذاشت تا دست‌های خود را پاک کرده و سپس به تماس پاسخ دهید. پس به ناچار با همان دست‌های خیس٬‌ تماس را پاسخ می‌دهید و صفحه نمایش آیفون شما به این ترتیب مرطوب شده و این موضوع٬ برای شما نگرانی ایجاد می‌کند. یا شاید ممکن است بخواهید در فضاهای مرطوب مانند استخر یا حمام٬ آیفون خود را همراه داشته باشید و به پادکست‌ها و یا موزیک گوش دهید.

دکمه هوم به داخل صفحه نمایش منتقل شود


اپل رفته رفته در حال اضافه کردن قابلیت‌هایی به سیستم عامل آی‌او‌اس و دیوایس‌های خود است که به این ترتیب٬ نیاز کاربر به دکمه هوم را کاهش می‌دهد. با اتفاقاتی که در حال رخ دادن است٬ پی می‌بریم که اپل یک بازی را شروع کرده که سرانجام آن٬‌ می‌تواند به حذف دکمه فیزیکی هوم منتهی شود. یکی از این اتفاقات را می‌توان اضافه شدن لمس سه‌بعدی به آیفون 6S و 6S پلاس دانست. با استفاده از لمس سه‌بعدی٬ شما می‌توانید به راحتی و با فشار دادن گوشه صفحه نمایش خود٬ مولتی‌تسکینگ را باز کنید و به این ترتیب٬ دیگر نیازی به حرکت دادن انگشتان خود به سمت پایین آیفون و فشار دادن دکمه فیزیکی هوم را نخواهید داشت. همچنین با تکیه بر پردازنده A9 قرار گرفته در آیفون 6S و 6S پلاس٬ دیگر نیازی به فشردن و نگه داشتن دکمه هوم برای فعال کردن سیری نیست. کافی است که عبارت Hey Siri را بر زبان بیاورید.


تنها حالتی که در حال حاضر به دکمه هوم نیاز است٬ برای گرفتن اسکرین‌شات از صفحه نمایش است. البته این مورد نیز با فعال کردن دستیار لمسی (Assisstive Touch) قابل حل است.صفحه نمایش همیشه روشن


این یک قابلیت کوچک٬ اما بسیار کاربردی به شمار می‌رود. من دوست دارم که اپل در آیفون ۷ حالتی از صفحه نمایش همیشه روشن را اضافه نماید که برای دیدن نوتیفیکیشن‌ها٬ نیاز نباشد که مدام کل صفحه نمایش آن روشن و مدتی بعد خاموش شود.


این موضوع که روشن و خاموش شدن مدام صفحه نمایش آیفون برای چک کردن نوتیفیکیشن‌ها تا چه میزان روی مصرف باطری دستگاه تأثیر می‌گذارد٬ همیشه برای من جای سوال بوده است. بسیاری از مواقع برای اغلب کاربران پیش آمده که دیوایس خود را از جیب خارج کرده و صفحه نمایش آن را تنها برای چک کردن نوتیفیکیشن‌ها روشن نموده و کمی بعد٬ آن را مجدد خاموش کرده و در جیب خود قرار داده‌اند. اما اگر حالتی وجود داشته باشد که بدون نیاز به روشن شدن کل صفحه نمایش٬ کاربر می‌توانست از نوتیفیکیشن‌ها باخبر شود٬ مطمئنا امری جذاب به نظر می‌رسید.


منبع:ای تی رسان