طراحی سایت ارزان

Hackaball یک اسباب بازی هوشمند قابل برنامه‌ریزی!

Hackaball نام یک اسباب‌بازی قابل برنامه‌ریزی برای کودکان است که پس از معرفی در کیک استارتر سال گذشته، بالاخره برای عرضه در بازار آماده شده است. این اسباب بازی که می‌‎تواند وسیله‌ای متفاوت برای کودکان باشد، با قیمت 85 دلار پیش‌فروش شده است و تا به این لحظه، استقبال کم‌سابقه‌ای از آن به عمل آمده است.

Hackaball از نظر ظاهری به یک توپ اسباب بازی معمولی شبیه است اما در داخل آن، یک سنسور حرکتی شش محوره و چراغ‌های LED چند رنگه قرار گرفته است. با استفاده از این سنسور، کودکان قادر به برنامه‎‌نویسی کارهای مختلف هستند؛ بر فرض مثال، وقتی آن را پرتاب می‌کنید، شاهد تغییر رنگ آن  هستید و یا با فشار دادن آن، میزان نور تغییر می‌کند. این کارها، علاوه بر سرگرمی کودکان، آن‌ها را با اصول پایه برنامه‌نویسی آشنا می‌کند.

http://www.ariam1.ir/images/52pjsbjp9qdhxjdixp7.jpg

بر روی این توپ یک پوشش سیلیکونی مرغوب پوشانده شده است که از محتویات داخلی محافظت می‌کند. همچنین یک روکش دیگر نیز برای استحکام بیشتر بر روی توپ قرار داده شده است. به گفته مدیرعامل شرکت سازنده، این روکش، باعث جذب کودکان به سمت توپ شده و به این دلیل آن‌ها با توپ بیشتر بازی می‌کنند.http://www.ariam1.ir/images/swmditiwjg4vhbh2dx3e.jpg

Hackaball به وسیله‌ اپلیکیشنی که برای آی‌فون و آیپد منتشر شده است، قابل برنامه‌ریزی است. نکته جالب در طراحی برنامه این است که با سادگی و محیط جالبش، کودکان را به سمت خود جلب می‌کند. کودکان از طریق این اپلیکیشن قادر به دادن فرمان‌هایی همچون تغییر رنگ چراغ و یا برنامه‌ریزی واکنش‌های توپ هستند. حتی پشتیبانی از عبارات شرطی ابتدایی برنامه نویسی نیز در این اپلیکیشن وجود دارد.

http://www.ariam1.ir/images/igmeje1yedwo7c4gkb6.jpg

بنابه گفته شرکت سازنده، Hackaball  تا دو ماه دیگر در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت و به‌زودی قرار است نسخه‌های بیشتری از این محصول نیز روانه بازار شوند.