طراحی سایت ارزان

۲۰ درصد شارژ بیشتر باتری با حذف اپلیکیشن فیسبوک

موضوع شارژدهی باتری گوشی‌های هوشمند اهمیت زیادی دارد. از همین رو حذف برخی اپلیکیشن‌های ارزش عمر باتری بیشتر را دارد.

چند سالی است بسیاری از کارشناسان اعلام می‌کنند اپلیکیشن فیس‌بوک یکی از گزینه‌هایی است که شارژدهی باتری را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. سال گذشته فیس‌بوک نیز با تائید این ادعا اعلام کرد نسخه‌ی آپدیت شده‌ی این اپلیکیشن دیگر از مشکل مورد نظر رنج نمی‌برد.اما امروز به نظر می‌رسد همچنان کاربران دستگاه‌های اندرویدی با مشکل گذشته دست‌به‌گریبان هستند و علت این معضل نصب اپلیکیشن فیس‌بوک است.


Tech World Zone اخیرا با استفاده از اپلیکیشن Metal (یکی از جایگزین‌های فیس‌بوک یا توییتر) آزمایش جالبی را از نصب اپلیکیشن فیس‌بوک روی گوشی نکسوس 6 پی انجام داده است. نتایج این آزمایش به مدت یک هفته بررسی شده است که با حذف اپلیکیشن فیس‌بوک، میزان شارژدهی باتری در هر روز ۲۰ درصد بیشتر شده است. بعد از حذف این اپلیکیشن، علاوه بر بهبود مشکل باتری، عملکرد گوشی اندرویدی نیز بهتر از قبل می‌شود.


در حالی که بخش باتری اندروید نمی‌تواند اطلاعات دقیقی از میزان انرژی مصرف‌شده توسط اپلیکیشن فیس‌بوک نشان دهد؛ اما حتی اگر گوشی مورد نظر به اینترنت وصل نباشد، همچنان اپلیکیشن فیس‌بوک در حال کار است.


با اینکه فیس‌بوک بیانیه‌ی جدیدی صادر کرده است؛ اما به نظر می‌رسد بحث مشکل عملکرد گوشی‌ها و تبلت‌های اندرویدی همچنان باقی است. در ادامه می‌توانید بیانیه‌ی فیس‌بوک را مشاهده کنید که مستقیما به مشکل باتری اشاره‌ای نشده است:


اخیرا گزارش‌هایی از مشکل سرعت اپلیکیشن خود روی پلتفرم اندروید داشته‌ایم. ما در حال بررسی موضوع هستیم و در اسرع وقت به‌روزرسانی جدید منتشر خواهد شد. ما روی بهبود این وضعیت تمرکز ویژه‌ای داریم.


سخنگوی فیسبوک

اگر تمایل دارید همیشه به حساب فیس‌بوک خود دسترسی داشته باشید و از طرف دیگر میزان شارژدهی باتری اهمیت دارد؛ بهتر است اپلیکیشن فیس‌بوک را حذف  و همیشه با استفاده از مرورگر گوشی، سایت فیس‌بوک را باز کنید.