طراحی سایت ارزان

چگونه بازی مخفی شطرنج را در فیس‌بوک مسنجر اجرا کنیم؟

فیس‌بوک مسنجر یک بازی مخفی شطرنج دارد که می‌توانید با هرکسی برروی هر دستگاه ویندوز، iOS و اندروید بازی کنید. این بازی در گروه انجام نمی‌شود؛ در کنار اجرای این بازی، دو نفر می‌توانند گفتگوی خود را نیز ادامه دهند. در ادامه می‌خواهیم به شما یاد دهیم، چطور این بازی را شروع و مهره‌ها را حرکت دهیم. با ما باشید.

هرکس می‌تواند بازی شطرنج را شروع کند. برای این کار، علامت @ را تایپ کرده و منتظر ظاهرشدن گزینه Chess در پاپ‌آپ شوید. این گزینه را انتخاب کرده و بعد از زدن یک اسپیس، کلمه Play را تایپ کنید. حالا دکمه ارسال را بزنید یا فقط کلمه fbchess play@ را تایپ کنید. بازی شروع خواهد شد. ممکن است مهره شما سفید یا سیاه باشد. بنظر می‌رسد هیچ قانونی برای اینکه با کدام مهره شروع کنید، وجود ندارد و مسنجر بطور اتفاقی یک رنگ را انتخاب می‌کند.

http://www.ariam1.ir/images/h0456jngi1kd59rvs6k.png

http://www.ariam1.ir/images/kqchakcvnthzb7tr947l.png

هر زمان بخواهید یک مهره را حرکت دهید، ابتدا باید fbchess@ را تایپ کرده و بعد از آن مهره موردنظر و محلی را که می‌خواهید آن مهره برود، بنویسید. نحوه نوشتن آن بصورت ذیل است:

fbchess Pd3@

P نشان‌دهنده مهره پیاده و D3 نشان‌دهنده خانه‌ای است که می‌خواهید این مهره به آن برود. مهره‌های دیگر با حرف اول نامشان نشان داده می‌شوند. K برای پادشاه، Q برای ملکه، B برای فیل، R برای رخ، N برای وزیر (من تعجب می‌کنم چرا حرف H برای اسب کار نمی‌کند) و صدالبته P برای پیاده.

این مهم است که اول حرف مهره و بعد حرف و شماره خانه موردنظر را تایپ کنید. شما باید هنگام بازی مراقب باشید، حروف نشان‌دهنده مهره‌ها، بزرگ (کپیتال) باشد. برای دریافت راهنمای کل دستورات این بازی، fbchess help@ را تایپ کنید. هرچیزی که بدون دستور fbchess@ در مکالمه تایپ شود، بصورت یک پیام ساده فرستاده خواهد شد.