طراحی سایت ارزان

هر آنچه که می‌بایست در رابطه با پیام‌رسان گوگل Allo بدانید!


گوگل در روز ۳۱ شهریور پیام‌رسان جدید خود با نام گوگل Allo را عرضه کرد که پیش‌تر و در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان گوگل I/O از آن رونمایی شده بود. شرکت گوگل این پیام‌رسان هوشمند را برای دو پلتفرم اندروید و iOS عرضه کرده و از ویژگی‌های امنیتی بالا و دستیار هوشمند جدید گوگل Assistant (جایگزین گوگل Now) در آن بهره گرفته است. اما چه چیز گوگل Allo را از سایر پیام‌رسان‌های موجود متمایز می‌کند و آیا اصلا این سرویس جدید ارزش امتحان کردن را دارد؟ با ما در بررسی این مسنجر جدید همراه باشید.


بیش از یک اپلیکیشن پیام‌رسان

در نگاه اول ممکن است فکر کنید Allo هم مانند سایر پیام‌رسان‌هاست و صرفا آمده تا حضور گوگل را در این حوزه پر رنگ‌تر کند، با Allo هم می‌توانید مانند اپلیکیشن‌های مشابه با دوستان خود (در هر دو سیستم عامل اندروید و iOS) چت کنید، تصاویر و فایل‌های ویدیویی بفرستید و از استیکرهای مختلف استفاده کنید؛ اما با دقت بیشتر می‌فهمید که کارایی Allo بیشتر از این‌هاست.

دستیار جدید گوگل یا همان گوگل Assistant در مقایسه با گوگل Now هوشمندتر شده و به طور کامل در Allo هم حضور دارد و می‌توان بدون استفاده از سایر اپ‌ها به بسیاری از اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنید. همچنین این امکان را دارید که پاسخ‌های هوشمند ارسال کنید، به این معنی که اپلیکیشن به شما کلمات و عباراتی را که گوگل فکر می‌کند به آن نیاز دارید پیشنهاد می‌دهد تا ارسال کنید. در گوگل Allo هم مانند سایر پیام‌رسان‌ها به مجموعه‌ای از استیکرها دسترسی دارید، همچنین می‌توانید از قابلیت جدید Ink در هنگام ارسال تصاویر استفاده کنید و برای تاکید بیشتر و بیان احساسات و هیجان خود سایز متن ارسال شده را تغییر دهید.

ادامه مطلب


همان‌طور که ذکر شد، گوگل Assistant نسبت به دستیار قبلی گوگل هوشمندتر شده و حالا بیشتر با شما گفتگو می‌کند. قبل از این که بخواهید آن را امتحان کنید، باید بدانید که در حال حاضر این دستیار هوشمند هنوز در مرحله پیش نمایش است و ممکن است هنگام کار با آن با باگ و لگ‌هایی مواجه شوید.


می‌توانید با این دستیار گفتگوی خصوصی داشته باشید یا در میان چت‌های خود با دوستان با تایپ کردن google@ آن را احضار کرده و سوال‌های خود را بپرسید. پس از آن چت بات Assistant بهترین پاسخ ممکن را برای شما خواهد فرستاد و اگر از پاسخ راضی بودید می‌توانید آن را در چت ارسال کنید. از قابلیت‌های دیگر این دستیار این است که نسبت به گوگل Now سوال‌های کمتری می‌پرسد و پاسخ‌های آن هم کامل‌تر است.


البته کارایی Assistant فراتر از این‌هاست، برای مثال شما به دنبال یک رستوران هستید تا با دوستان خود در آن جا ملاقات کنید، در چت خود پس از تایپ google@ عبارت Restaurants near me را می‌نویسید، پس از آن دستیار هوشمند برای‌تان لیستی از رستوران‌های نزدیک شما را نمایش می‌دهد که پس از انتخاب یکی از آن‌ها می‌توانید تماس گرفته و یا روی نقشه مکان آن را ببینید و حتی منو آن را مشاهده کنید.


ویژگی دیگر Allo پاسخ هوشمند است که اگر با گوگل Inbox کار کرده باشید با آن‌ آشنایی دارید. در بین مکالمات خود، چه با دوستان و چه با Assistant، گوگل با توجه به آن چه فکر می‌کند نیاز دارید به شما پاسخ‌هایی را برای ارسال پیشنهاد می‌کند.

قابلیت دیگر مربوط به بخشی است که شما از Assistant پاسخ پرسش‌های خود را دریافت می‌کنید. پس از دریافت جواب شما با دو اموجی انگشت شست رو به بالا و رو به پایین مواجه می‌شوید که می‌توانید با آن جواب را لایک کنید یا نارضایتی خود را اعلام کنید تا دفعات بعدی پاسخ‌های بهتری را دریافت کنید


گوگل Assistant تنها برای پاسخ به سوالات شما و یافتن رستوران و کارهایی امثال آن نیست، بلکه می‌توانید از آن برای سرگرمی بیشتر در چت‌های خود بهره ببرید.

یکی از ویژگی‌های جالب گوگل Allo قابلیت‌هایی به نام Shout و Whisper است که می‌توان با استفاده از آن‌ها ابراز هیجان کرد. پس از تایپ یک متن شما می‌توانید با انتخاب و نگه داشتن دکمه ارسال و سپس کشیدن انگشت خود به سمت بالا سایز متن را درشت‌تر کنید که این همان قابلیت Shout است و اگر انگشت خود را به سمت پاین بکشید سایز متن کوچک‌تر خواهد شد که Whisper نام دارد. از این قابلیت می‌توانید در ارسال متن‌ها و اموجی‌ها استفاده کنید اما برای ارسال عکس و استیکر کاربرد ندارد.


google-allo-whisper-shout-aa-2-768x512

اما استیکرها؛ مجموعه استیکرهای بسیاری وجود دارد که توسط هنرمندانی از سراسر دنیا ساخته شده‌اند. برای استفاده از این استیکرها باید علامت + در سمت چپ را انتخاب کنید، دکمه استیکر را از نوار آبی پایین صفحه انتخاب کنید و از میان استیکرهای مختلف یکی را برگزینید. همچنین می‌توانید مجموعه استیکرهای جدید دانلود کنید که برای این کار باید دکمه استیکر در سمت راست منو انتخاب استیکرها را انتخاب کنید. برخی از این استیرها تنها استیکر هستند اما برخی از آن‌ها با انیمیشن همراهند که یک آیکون کوچک برای پخش در کنار آن‌ها ظاهر می‌شود.