طراحی سایت ارزان

نشانه‌گذاری ایمیل‌های ارسال شده از طریق مراکز رمزنگاری نشده در Gmail

به‌تازگی روز اینترنت امن‌تر پشت سر گذاشته شد و گوگل این روز را به روشی سنتی جشن گرفت: رسوا کردن شرکت‌های اینترنتی که ترافیک خود را رمزنگاری نمی‌کنند. از دیروز به بعد سرویس Gmail هر ایمیل فاقد پشتیبانی از سیستم رمزنگاری TLS که توسط کاربران این پست الکترونیک ارسال شود را با یک نشانه قفل کوچک باز شده، فلگ (نشانه‌گذاری) خواهد کرد. کلیک کردن بر روی عکس این قفل موجب می‌شود تا یک پیام برای کاربران به نمایش دربیاید که در آن این متن قابل رویت است: «اطلاعات محرمانه» به‌این‌ترتیب به نظر می‌رسد که Gmail قصد دارد تا به کاربران خود پیشنهاد کند که از یک مرکز ایمیل دیگر استفاده کنند (به‌صورت طبیعی Gmail).

علاوه بر این نیز گفته می‌شود که Gmail کاربرانی که هویت آن‌ها واضح نیست را نیز فلگ خواهد کرد. هر ایمیلی که از منابع غیر تایید شده ارسال شده باشد در بخش نام کاربری فرد با علامت سوال به‌جای عکس همراه خواهد بود. علی‌رغم این‌که گوگل اعلام کرده است که تمامی ایمیل‌های این مدل، بسیار خطرناک هستند، بهتر است که اگر نیاز به باز کردن آن‌ها دارید، با احتیاط عمل کنید.

برای نمونه اگر یک ایمیل که مثلا از سوی بانک ارسال شده است را از یک منبع غیر معتبر دریافت کنید، تقریبا می‌توانید به‌صورت کامل دریابید که با یک هرزنامه مخرب روبرو هستید و باید آن را بلافاصله پیش از سرقت پول یا هویت خود، پاک کنید.