طراحی سایت ارزان

شکل گیری و پیدایش بیت کوین

پیدایش بیت کوین (bitcoin) از افسانه های اینترنت میباشد که در سال 2008 افرادی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو دست به انتشار سندی زدند که در آن به پیدایش و شکل بیت کوین پرداختند که سال‌ها بعد به تیتر اول رسانه‌ها تبدیل شد و اقتصاددانان را به بحث‌های نظری گسترده درباره آن وادار کرد.


بیت کوین چیست
بیت کوین اساسا نوعی پول مجازی است که در بستر اینترنت به وجود آمد .

بیت کوین برخلاف پول هایی مثل دلار ، پوند و ... توسط هیچ دولتی پشتیبانی نمیشود و به هیچ سیستم بانکی و بانک مرکزی و یا کنترل پولی متصل نیست و این نکته یکی از مهم ترین جاذبه های بیت کوین در دنیای امروز محسوب میشود چون این پول برخلاف پول های سنتی قابلیت کنترل و ردیابی توسط قدرت های بزرگ و سیستم بانک مرکزی را ندارد و فقط توسط پروتکل های هوشمند هدایت واداره میشود .

از دیگر جاذبه های بیت کوین امکان انتقال آن به هر کس بدون احتیاج به واسطه ای از جمله بانک یا کارت های اعتباری است یعنی هویت شما پس از ارسال و یا دریافت بیت کوین مخفی خواهد ماند و کسی از آن مطلع نخواهد شد .

و همچنین می‌توانید با آن خرید کنید، سفارش‌ آنلاین انجام دهید، به هر کسی که دوست دارید در هر نقطه از جهان پول بفرستید یا حتی آن را به عنوان نوعی سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید.

افرادی که وارد شبکه این ارز دیجیتال می‌شوند، باید قوانین مربوط به شبکه را بپذیرند. این قوانین به صورت کدهای برنامه‌نویسی‌ است که در اینترنت توسط همه قابل مشاهده است.

چگونه از بیت کوین استفاده کنیم
برای استفاده از بیت کوین شما به یک نرم افزار کیف پول یا والت نیاز دارید که حساب شما را محاسبه و رمز گذاری خواهد کرد برای اینکار شما باید ابتدا این نرم افزار را در موبایل یا سیستم مورد نظر خود نصب و سپس از آن استفاده کنید .

امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد .