طراحی سایت ارزان

بیش از 60 درصد از جستجوهای سیری توسط بینگ انجام می‌شود

موتور جستجوی بینگ مایکروسافت هنوز هم به‌عنوان یک رقیب جدی برای گوگل در آمریکا، مشغول به تصاحب سهم گوگل از جستجو است. این موتور جستجو 32.1 درصد از جستجوها در ایالات‌متحده را در اختیار دارد که نسبت به سال گذشته که این رقم حدود 28 درصد بود، شاهد افزایش هستیم.  سهم گوگل نیز در طی این یک‌سال از 68.2 به 64.8 درصد تقلیل یافته‌است.


دستیار صوتی کورتانا در ویندوز 10، یکی از راه‌کارهای مایکروسافت برای افزایش سهم جستجوگرش بود، اما یکی از سلاح‌های مهم مایکروسافت در قدرت Siri سیستم‌عامل iOS نهفته است.

با توجه به آمار Kantar، چیزی در حدود 63 درصد از جستجوهای سیری به جستجوگر بینگ ختم می‌شود، هم‌چنین در بخش نقشه‌ها 29 درصد از جستجوی کاربران به‌وسیله این جستجوگر انجام می‌شود. این داده‌ها از طریق بررسی 70هزار کانکشن که توسط سیری و در یک پروکسی خاص ایجاد شده است به‌دست آمده و نشان‌دهنده نحوه استفاده کاربران از سیری است.

اسمارت‌فون‌های ویندوزی تنها 3 درصد از بازار ایالات متحده را شکل می‌دهند، لذا این آمار نشان‌دهنده سلطه مایکروسافت بر بخش بزرگی از بازار جستجو در اسمارت‌فون‌هاست، این به‌معنی افزایش استفاده از بینگ در موبایل‌های اندروید، iOS و ویندوزفون است.