طراحی سایت ارزان

بلک‌‌بری و اخراج ۲۰۰ کارمند در کانادا و فلوریدا

بلک‌بری به تازگی تایید کرده ۲۰۰ نفر از کارمندانش در کانادا و فلوریدا را اخراج خواهد کرد. با وجود این که تا پیش از این جزئیاتی از اخراج این کارمندان اعلام نشده بود، به نظر می‌رسد این ۲۰۰ نفر، کارمندان بخش BlackBerry 10 و دستگاه‌های آن هستند. این کارمندان از دفاتر Waterloo و Sunrise بلک‌بری در فلوریدا هستند.

به نظر می‌رسد هنوز درباره آینده این کمپانی ابهاماتی وجود داشته باشد. جان چن، مدیر عامل این شرکت، قبلا در مصاحبه‌ای درباره ارایه بروزرسانی‌های امنیتی برای BBOS10 در سال ۲۰۱۶ خبر داده بود. از طرفی Damian Tay، مدیر ارشد محصولات بخش آسیا و اقیانوسیه اعلام کرد که به زودی بلک‌بری استفاده از سیستم عامل اختصاصی خود را کنار خواهد گذاشت. او به صراحت اعلام کرد آینده بلک‌بری در استفاده از اندروید است.

با وجود سخنان Tay،‌ این شرکت اعلام کرد که همچنان به سیستم عامل خود پای‌بند است و قصد دارد تا با ارایه بروزرسانی آن را برای دولت‌ها و سازمان‌ها امن‌تر کند. اما با موفقیت بلک‌بری پس از تولید اولین گوشی اندرویدی خود، بعید است که دوباره شاهد عرضه تلفنی با BlackBerry 10 باشیم، حداقل در آینده نزدیک این اتفاق نخواهد افتاد. علاوه بر این جان چن هم اعلام کرده امسال یک تلفن اندرویدی دیگر تولید می‌کند که احتمالا همان بلک‌بری Vienna است که شایعاتی از آن منتشر شده است.

http://www.ariam1.ir/images/iw7yfqg7s448dc1h44k.jpg

اما برای طرف‌داران بلک‌بری باید بگوییم که انتظار می‌رفت این شرکت حدود ۲۷۰۰ نفر از کارمندانش را تعدیل کند که حالا شاهد کاهش این تعداد به ۲۰۰ نفر هستیم.