طراحی سایت ارزان

اپل و عرضه اپلیکیشن‌های اختصاصی برای سایر پلتفرم‌ها

درحالی که شرکت‌هایی هم چون گوگل و مایکروسافت مشکلی برای ارایه برنامه‌های خود به سایر سیستم‌عامل‌ها ندارند و حتی گاهی زودتر از پلتفرم خود برنامه‌هایشان را برای سایر پلتفرم‌ها عرضه می‌کنند، اپل تاکنون مکانیزمی بسته را برای توزیع برنامه‌های خود انتخاب کرده است. با توجه به صحبت‌های اخیر تیم کوک گویا این کمپانی قرار است برنامه‌های بیش‌تری از iOS را برای سایر پلتفرم‌ها عرضه کند.

مطابق صحبت‌های تیم کوک او مخالف انتشار اپلیکیشن‌های بیش‌تر برای سیستم‌عامل‌های دیگر هم‌چون اندروید نیست؛ در حقیقت او معتقد است ارایه برنامه‌های iOS برای اندروید می‌تواند موجب بهبود همگام‌سازی اندروید و iOS، در اپلیکیشن‌هایی هم‌چون اپل موزیک شود. هرچند کوک در مورد اپلیکیشن‌هایی که قرار است بعدها برای iOS عرضه شود چیزی نگفته اما می‌توان حدس زد که اپلیکیشن‌های iCloud و یا Apple Pay  در اولویت قرار دارند.

اپلیکیشن نقشه و یا همان Maps موجود در iOS می‌تواند گزینه خوبی برای انتقال به اندروید باشد، هرچند محبوبیت نقشه گوگل بسیار بیش‌تر از نقشه اپل است و با وجود طرفداران بی‌شمار گوگل مپ حتی در iOS نمی‌توان انتظار موفقیت زیادی برای نقشه اپل داشت. iMessage نیز گزینه خوبی برای سویچ شدن به اندروید است، اگر این برنامه در دیگر سیستم‌عامل‌ها منتشر شود می‌تواند جایگزین خوبی برای واتس‌اپ و یا لاین باشد. به هر حال تمام این‌ها تنها حدس و گمان است و ممکن است شاهد این اتفاقات نباشیم.