طراحی سایت ارزان

آموزش افزاریش سرعت ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4

721 آموزش افزاریش سرعت ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4

مطالب مرتبط با "آموزش افزاریش سرعت ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 "

کمپانی‌های سونی و مایکروسافت کنسول‌های خود را که پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان نام دارند با درایو‌هایی کم‌سرعت عرضه می‌کنند و دلیل انجام این کار نیز کاهش هزینه‌های تولید است. اما این پایان کار نیست، کاربران خود به شخصه می‌توانند درایو‌های جدیدی را به کنسول خود اضافه کنند تا سرعت دستگاه‌شان افزایش یابد.

در حال حاضر بسیاری از بازی‌های مدرن ابتدا روی دستگاه نصب می‌شوند و سپس از روی هارد اجرا می‌شوند (برخلاف بازی‌های قدیمی که از روی CD اجرا می‌شدند). به‌همین دلیل استفاده از درایو‌های سریع باعث خواهد شد که سرعت لود بازی‌ها نیز افزایش یابد. انجام این کار یکی از اقداماتی است که باعث افزایش کارایی دستگاه شما خواهد شد.

البته این ویژگی به کاربران امکان افزایش حجم حافظه دستگاه را نیز می‌دهد. بدین شکل که افراد می‌توانند با استفاده قابلیت نصب درایو‌های جدید، درایوی با حجم بیشتر از ۵۰۰ گیگابایت را خریداری کنند تا حافظه بیشتری را نیز برای نصب بازی‌ها در اختیار داشته باشند (گفتنی است که حافظه فعلی کنسول‌های مدرن در اغلب اوقات ۵۰۰ گیگابایت است). در ادامه می‌توانید با شیوه فرآیند افزایش سرعت در ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ آشنا شوید.

پلی‌استیشن 4

گفتنی است که پلی‌استیشن 4 از هارد اکسترنال پشتیبانی نمی‌کند و به‌همین دلیل کاربران امکان نصب SSD را روی آن ندارند. اما در مقابل سونی قابلیتی را روی کنسول خود قرار داده است که کاربران از طریق آن می‌توانند هارد داخلی دستگاه را از آن جدا کنند و نمونه جدید را جایگزین آن سازند. از این طریق امکان نصب هارد‌های سریع‌تر یا با حافظه بیشتر روی آخرین کنسول سونی فراهم می‌شود.

http://www.ariam1.ir/images/6rotrz0bucf10wlsg3v.jpg

سونی دستورالعمل رسمی در خصوص نحوه تعویض هارد داخلی پلی‌استیشن ۴ منتشر کرده است. بر این اساس هارد شما باید ۲.۵ اینچی و با ضخامت ۹.۵ میلی‌متر یا کمتر باشد و مشخصات آن نیز باید از نوع SATA باشد. اگر هارد جدید شما مشخصات فوق را داشته باشد، در این صورت کارایی کنسول‌تان افزایش خواهد یافت. گفتنی است که تنها امکان نصب یک هارد روی کنسول سونی وجود دارد و به‌همین دلیل اگر نیازمند حافظه بیشتری هستید، بهتر است هارد خود را ارتقا دهید.

سونی از طریق دستورالعمل خود امکان تهیه فایل پشتیبان از اطلاعات موجود در هارد قبلی را نیز فراهم می‌کند. از این طریق می‌توانید اطلاعات خود را در حافظه قابل جابجایی قرار دهید و سپس بعد از اتصال هارد جدید، برنامه سیستمی پلی‌استیشن را نصب کنید تا اطلاعات شما در حافظه جدید قرار گیرند.

ایکس‌باکس وان

در کنسول کمپانی مایکروسافت کاربر قادر نیست تا دستگاه را باز کرده و حافظه داخلی آن را تغییر دهد. اما در مقابل این دستگاه از هارد اکسترنال پشتیبانی می‌کند و می‌توانید هارد خود را از طریق USB به دستگاه متصل کنید. اما اگر هدف شما افزایش سرعت دستگاه است، در این صورت بهتر است که SSDهایی با قابلیت USB 3.0 خریداری کنید و بازی‌های خود را روی آن نصب نمایید. در این صورت سرعت بیشتری را در حین لود بازی‌ها مشاهده خواهید کرد. گفتنی است که SSDهای ارزان قیمت، سرعت پایین‌تری نیز دارند. از آن‌جایی که ایکس‌باکس وان دارای ۳ پورت USB 3.0 است، به‌‌همین دلیل می‌‌توانید ۳ درایو اکسترنال به آن متصل کنید.http://www.ariam1.ir/images/tefvjvoj990bv3bjymsz.jpg

توجه داشته باشید که برای استفاده از SSDها روی ایکس‌باکس وان باید آن‌ها را از طریق دستگاه فرمت کنید تا برای نصب بازی و اپلیکیشن آماده شود. برای انجام این کار ابتدا باید به‌سراغ تنظیمات (Settings) و سپس All settings بروید. حال از طریق بخش System به Storage رفته و گزینه Format for games & apps را انتخاب کنید.

گفتنی است که در این کنسول کاربر امکان انتقال بازی‌ها بین درایو‌های جدید را دارد و در این صورت نیاز به نصب مجدد بازی نیست. برای انجام این کار بازی مورد نظر را در بخش My games & apps انتخاب کنید و سپس دکمه Menu را فشار دهید و گزینه Manage game را انتخاب نمایید. حال قادر خواهید بود تا آن بازی را بین درایو‌های متصل به دستگاه منتقل کنید (برای مثال بین حافظه داخلی و درایو اکسترنال). گفتنی است که مایکروسافت در وب‌سایت خود اطلاعاتی را در خصوص استفاده از درایو‌های خارجی در ایکس‌باکس وان ارایه داده است.

بازی‌های کنسول Wii U از Nintendo روی حافظه داخلی ذخیره نمی‌شوند، به‌جز زمانی که بازی را از طریق اینترنت دانلود کنید. البته امکان اتصال حافظه خارجی به Wii U نیز وجود دارد و از طریق آن می‌توانید ظرفیت ذخیره‌سازی دستگاه را افزایش دهید و در مقابل سرعت لود بازی‌ها نیز افزایش خواهند یافت. از طریق وب‌سایت Nintendo می‌توانید اطلاعات زیادی را در خصوص افزودن درایو خارجی به Wii U فرا بگیرید.

نظر شما در خصوص افزودن درایو جدید به کنسول‌ها چیست و از دیدگاه شما با نصب درایو جدید، آیا مقدار افزایش سرعت در لود بازی‌ها چشمگیر است؟یکشنبه 13 دي 1394
سفارش طراحی / نمونه کار