طراحی سایت ارزان

5 تا از بزرگترین نوآوری‌های تکنولوژیکی سال 2014!

در دنیای فن‌آوری همیشه اینطور می‌شود که  تا پایان سال برخی از مواردی که آمدنشان حتمی بوده است، موفق نبوده و به بازار آمدنشان دچار مشکل می‌شود، اما نگذارید این نیامدن‌ها، بودن‌های ارزشمندی را که سال 2014 را با حضورشان مزین کردند تحت پوشش قرار دهند. در ادامه 5 نوآوری تکنولوژیکی برتر سال 2014 را خواهید دید.1-وای فای‌های نسل جدید

اوایل امسال بود که Wi-Fi 802.11ac نسل جدید وای فای، نسبت به روترهای 802.11n ، سرعت انتقال را دو برابر کرد


2-کامپیوترهای دو صفحه نمایشه

سازندگان سخت‌افزار امسال توانستند با ترکیب کامپیوترهای سنتی، صفحات لمسی، دستورات صوتی و حتی اسکنرهای سه بعدی دستگاهی همه جانبه را تهیه کنند که نگاه به آن مارا یاد فیلمهای علمی تخیلی می‌اندازد.

دو دستگاه HP Sprout و Dell Smart Desk که در ظاهر دو دستگاه ساده بنظر می‌رسند، در واقع دو مانیتور دارند که از یکی از آنها به عنوان تاچ مت استفاده می‌شود. صفحه تاچی که در جای کیبورد قرار می‌گیرد و به کاربر امکان ایجاد تغییرات با انگشتان دستش را می‌دهد. HP Sprout حتی یک قدم جلوتر می‌ایستد، این دستگاه با یک ایلومیناتور که در بالای مانیتور قرار گرفته منطقه لمسی را تحت نظر گرفته و از چیزی که روی مت قرار داده‌اید اسکن سه بعدی می‌گیرد.
3-Hendo Hover

یک تخت شناور که جادویش را چهار موتور شبیه به دیسک ایجاد می‌کنند. این تخت شناور با ایجاد میدان مغناطیسی از زمین فاصله گرفته و امکان پرواز نزدیک به زمین را می‌دهد.

با اینکه تا سال 2015 قرار نیست که به بازار بی‌آید، جز نوآوری‌های سال 2014 محسوب می‌شود.

4-Samsung Gear VR

هدست 200 دلاری سامسونگ در واقع یک وسیله جانبی برای نوت 4 این کمپانی محسوب می‌شود و پلی است بین خیال و واقعیت. شرکت آکیولس در طراحی این هدست به صرفه و پیشرفته نقش داشته است. البته محدود بودن Gear VR به نوت 4 مخاطبان بالقوه‌اش را کاهش می‌دهد، ولی این موضوع هیچ چیز از ارزشهای این گجت نوآورانه نمی‌کاهد.
5-ساعت‌های هوشمند

ساعت‌های هوشمند مال امسال نیستند و پیش از اینها هم وجود داشته‌اند، ولی 2014 سال زنده شدن دوباره آنها بوده است. روند پیشرفت آنها هم دائما رو به افزایش است و سال آینده باید منتظر یکی از بهترین‌هایشان یعنی اپل واچ باشیم.