طراحی سایت ارزان

3 راه برای بهبود عمر باتری در گوشی‌های اندرویدی!

به عنوان یک کاربر سیستم‌عامل اندروید، به نظر می‌آید که برای داشتن عمر باتری بهتر باید تا ابد تلاش کنیم. موارد ساده‌ای وجود دارند که می‌توانید به وسیله آن‌ها توان بیشتری‌ را از دستگاه خود دریافت نمایید. بعضی از آن‌ها مفید هستند، اما خیلی‌شان چیزی بیشتر از این نیست که “گزینه‌ای را خاموش یا روشن کنید، و یا از گوشی خود کمتر کار بکشید”، که موارد اید‌ه‌آلی نیستند.

حذف برنامه‌های غیرمفید 

هر دستگاه اندرویدی به تعدادی از برنامه‌های از پیش‌نصب شده‌ای مجهز است که بیشترشان مورد نیاز نیست و استفاده نخواهند شد. درعین حال آن‌ها پس از بوت شدن دستگاه در پس‌زمینه در حال اجرا می‌مانند.کاهش روشنایی صفحه

وقتی صحبت از صفحه‌نمایش می‌کنیم، در واقع بزرگترین مصرف‌کننده از باتری را در نظر گرفته‌ایم. یک راه ساده برای این مساله کاهش سطح روشنایی صفحه گوشی است.


فلش‌کردن با کرنل جدید


کرنل بخشی از نرم‌افزار است که تمامی دستورالعمل‌های بین سخت‌افزار و سیستم‌عامل (و برنامه‌ها) را مدیریت می‌نماید. در حقیقت هر کاری با دستگاه خود انجام می‌دهید (مانند لمس گزینه‌ها و فشردن دکمه‌ها) به کرنل دستگاه وابسته‌ است. بدین ترتیب این بخش می‌تواند تاثیر به‌سزایی را روی عمر باتری داشته‌ باشد.

بیشتر کرنل‌های موجود به وسیله تولید‌کنندگان گوشی برای توازن بین کارایی، ثبات، و باتری بهینه‌ شده‌اند و آن‌ها را نمی‌توان سفارشی‌سازی کرد. کرنل‌های سفارشی‌شده از سویی دیگر، به شکل متفاوتی بهینه شده‌اند. آن‌ها می‌توانند به صورت دستی پیکربندی بشوند، و نصب یکی از آن‌ها باعث می‌شود تا بتوانید نگه‌داری انرژی باتری را بالا ببرید.


شما به یک کرنل دست‌کاری‌‌شده نیاز دارید که دقیقا برای مدل گوشی خودتان ساخته شده‌است. ElementalX و  franco.Kernel گزینه‌های خوبی برای شروع کار هستند، و هردوی آن‌ها برای تعداد زیادی از دستگاه‌ها ایجاد شده‌اند. فرآیند فلش‌کردن یک کرنل مانند فلش‌کردن رام سفارشی روی گوشی است.


هنگامی که کرنل سفارشی‌شده خود را دریافت کرده و آن را اجرا نمودید، می‌توانید آن را به وسیله برخی از نرم‌افزارهای موجود در پلی‌استور، شامل ابزار رایگان Kernel Adiutor، یا برنامه پولی EX Kernel Manager، پیکربندی کنید.منبع: ای تی رسان