طراحی سایت ارزان

چگونه کارت حافظه اصلی را از نمونه تقلبی آن تشخیص دهیم؟

اگر بخواهیم نگاه دقیق‌تری به میکرو اس دی‌ها داشته باشیم، باید اعتراف کنیم که  اختراعات بسیار دوست داشتنی و شگفت انگیزی هستند. با آن قد و قواره بند انگشتی‌شان قادرند مقدار زیادی اطلاعات را در خود ذخیره کنند و هر زمان که بخواهیم آنها را خیلی راحت در اختیارمان قرار دهند.

در مقابل اس دی کارت‌های تقلبی قرار دارند که نه تنها استفاده از آنها جذابیت خاصی ندارد، بلکه می‌تواند برای دستگاهی که در آن قرار می‌گیرند خطرناک هم باشند.حتی می‌توانند باعث شوند که اطلاعات مهم‌تان هم بدون هیچ دلیلی پاک شوند. پس باید هنگام خرید و انتخاب یک ای دس کارت بسیار مراقب باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم که چطور می‌شود یک اس دی کارت اصل را از تقلبی تشخیص داد.

تفاوت عملکرد یک اس دی کارت اصل از تقلبی چیست؟

زمانی که از یک اس دی کارت تقلبی استفاده می‌شود، ممکن است در عملکرد دستگاه میزبان اختلال ایجاد شود. اختلالی که ممکن است کاربر را نگران کند. بیشتر اس دی کارت‌های تقلبی در رابطه با فضای ارایه شده هم راست نمی‌گویند. مثلا ممکن است کارتی تهیه کنید که روی آن برچسب 64 گیگابایتی خورده باشد و پس از استفاده متوجه شوید که به اندازه 8 گیگابایت حافظه دارد!

قسمت بد قضیه این است که دستگاه هم این کارت را به شکل یک نوع 64 گیگابایتی می‌بیند و تلاش می‌کند که به همین ظرفیت روی آن اطلاعات بنویسد. اینجاست که ممکن است اطلاعات قبلی پاک و یا به طور کل خراب شوند.

ویژگی دیگر کارت‌های تقلبی که در تمام آنها هم مشترک است، سرعت پایین خواندن و نوشتن است. به قدری پایین که عملکرد هندست میزبان را نیز دچار اختلال می‌کند. در واقع بهتر است زمانی که شاهد چنین اختلالات نابهنگامی در دستگاه خود بودید، حتما کارت حافظه را بررسی کنید.

ظاهر کارت‌های تقلبی چطور است؟

کپی از نظر چینی‌ها، اصلا پدیده بدی محسوب نمی‌شود. هر چه کپی حرفه‌ای‌تر باشد، اصلا بهتر هم است! اما هر چقدر هم که ماهر باشند و در امر کپی حرفه‌ای عمل کنند، بالاخره یک جاهایی به قول خودمان سوتی می‌دهند. زمانی که یک کارت حافظه تهیه می‌کنید، حتما به نوشته‌ها و برچسب روی آن توجه کافی داشته باشید. هر گونه خدشه، عدم توازن، بالا و پایین بودن یا عدم تطابق بانوشته‌های درج شده روی نوع اصلی می‌تواند نشان از این باشد که کارت پیش رویتان اصل نیست.

 

در زیر می‌توانید چند نمونه از کارتهای تقلبی را ببینید:

کارت سمت راست را نگاه کنید! نوشته‌های روی آن فریاد می‌زنند که کاسه‌ای زیر نیم کاسه است!

http://www.ariam1.ir/images/ycoa1wzpms6tfjdsu9.jpg

این هم یک تقلب دیگر. کارت سمت چپ را نگاه کنید، مشخص است که اصل است، حالا به سمت راستی نگاه کنید.

http://www.ariam1.ir/images/ferassl6tc3x90hdy4s.jpg

یکی از آن تقلب‌های آشکار همین عکس زیر است، یک کارت حافظه 256 گیگابایتی با قیمت 18 دلار!

http://www.ariam1.ir/images/oo7l6m73ds5bef9iwe8.jpg

این هم یک نوع دیگر از تقلب که البته بسیار هم آشکار است، همانطور که می‌بینید روی بسته سمت چپی هیچ اطلاعاتی از کارت درج نشده است.

http://www.ariam1.ir/images/86qmbojpr7saf39kyr6.jpg

کارت پایینی حاضر در تصویر زیر هم با آن پرینت بهم ریخته‌ای که دارد نشان می‌دهد که یک کپی نه چندان زیرکانه است!

http://www.ariam1.ir/images/jka1vzs7z95zxatlayvw.jpg

اما چطور از خریدن این کارت‌ها اجتناب کنیم؟

به حس درونی‌تان اعتماد کنید و تا آنجایی که ممکن است، کارت حافظه یا بطور کل لوازم جانبی دستگاه را از نمایندگی‌های معتبر بخرید. هر چند در کشورمان خرید از نمایندگی برابر است با متحمل شدن هزینه بیشتر. هزینه‌ای که به قدری زیاد است که کاربران را مجبور می‌کند روی به فروشندگان دیگر بی‌آورند. اگر تصمیم گرفتید که از نمایندگی خرید نکنید، حتما قیمت نمایندگی را بپرسید و با قیمتی که دیگر فروشگاه‌ها به شما اعلام می‌کنند مقایسه کنید. اگر قیمت‌های سایر فروشندگان به طور قابل توجهی پایین‌تر بود، یک جای کار می‌لنگد!

چگونه میکرو اس دی کارت خود  را چک کنیم؟


اگر دستگاه‌تان اندرویدی است، به فروشگاه گوگل بروید و اپلیکیشن SD Insight را دانلود کنید. این برنامه اطلاعات لازم در رابطه با کارت حافظه را در اختیارتان قرار می‌دهد. اطلاعاتی از قبیل سازنده و غیره. این در حالی است که انواع تقلبی هیچ سازنده‌ای ندارند.

http://www.ariam1.ir/images/kage0jwkxw8v7zhew.jpg

راه دیگر این است که کارت حافظه خود را تا آنجایی که می‌شود پر کنید. زمانی که حافظه رو به پایان است، اطلاعات ذخیره شده روی آن را بررسی کنید و ببینید که آیا براحتی قابل دسترس هستند یا نه.

به خاطر داشته باشید که پیشگیری بهتر از درمان است، پس تا آنجایی که برایتان امکان دارد، حتی با وجود اینکه ممکن است هزینه بیشتری هم متقبل شوید، از نمایندگی‌های مجاز اقدام به تهیه لوازم جانبی مثل کارت حافظه کنید.