طراحی سایت ارزان

چگونه هزینه های نگهداری تجهیزات شبکه را کاهش دهید؟

چگونه هزینه های نگهداری تجهیزات شبکه را کاهش دهید؟ مدیران فناوری اطلاعات وقت کافی را برای انتخاب تجهیزات شبکه که متناسب با نیاز شرکت آنها باشد صرف می کنند ، اما معمولاً در مورد مقرون به صرفه ترین استراتژی برای صرفه جویی در هزینه های تعمیر و نگهداری شبکه کمتر از بهینه تصمیم می گیرند.


 با این حال ، کار با انتخاب و نصب تجهیزات پایان نمی یابد. دانستن اینکه کدام قراردادهای نگهداری و پشتیبانی را خریداری می کنید ، همسان سازی پرداخت های آنها با سایر قراردادها ، برنامه ریزی برای عمر پیش بینی شده دستگاه و بهره گیری از فناوری جدید تنها چند جنبه از چگونگی کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری تجهیزات شبکه است.

 بدون داشتن یک شبکه مناسب کار ، تصمیمات استراتژیک بی ثبات تر و غیر قابل پیش بینی می شوند. روش های مختلفی برای افزایش در دسترس بودن شبکه ، کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و کار کارآمدتر وجود دارد.

روش های کاهش هزینه ها را بررسی کنید

متخصصان فناوری اطلاعات همیشه باید مستندات کامل موجودی کالا و نقشه شبکه را نگهداری کنند. با انجام این کار می توانید هر یک از اجزای شبکه را ارزیابی کرده و سطح سرویس نگهداری مناسب را به آن اختصاص دهید. اجرای یک استراتژی شبکه خوب ، ایجاد و دستیابی به اهداف قابل اندازه گیری در هنگام بهینه سازی طراحی شبکه ، انجام هوشمندانه ترین سرمایه گذاری برای تجهیزات لازم و دستیابی به قراردادهای نگهداری را آسان تر خواهد کرد.

هنگام بررسی قراردادهای نگهداری و پشتیبانی موجود ، اولین قدم در اندازه گیری اثربخشی آنها ، رتبه بندی آنها بر اساس اهمیت آنها است. هرچه دستگاه برای تجارت مهمتر باشد ، سطح خدمات مورد نیاز آن بالاتر است. هنگام بررسی کاربرد تعمیر و نگهداری در نرم افزار و سخت افزار شبکه ، موارد زیر را باید در نظر بگیرید:

تجهیزات مهم برای تجارت

خطر داشتن سرویس سطح پایین

تأثیر خرابی تجهیزات در کسب و کار

به عنوان مثال ، اگر یک سوئیچ از کار بیفتد و روی کار تقریبا دوازده کارمند تأثیر بگذارد ، این امر برای شرکت زیادی زیان آور نخواهد بود و کارمندان برای ساعتی دست از کار می کشند. اما اگر یک روتر اصلی خراب شود و بسیاری از عملکردها و افرادی را که در سراسر شبکه کار می کنند تحت تأثیر قرار دهد ، مشکلات قابل توجهی برای شرکت بوجود می آید.

 

در دست داشتن لوازم یدکی یک ایده عالی است ، با طبقه بندی قطعات یدکی و نرخ خرابی ، سیاست صرفه جویی را برای تعیین حداقل هزینه کل سرمایه گذاری و هزینه های کاهش بار اعمال کنید. با استفاده از یک روش صرفه جویی می توانید اجزای کم کار خود را بهینه کنید و با بهینه سازی شبکه در هزینه های کسب و کار خود صرفه جویی کنید.

عمر تجهیزات را افزایش دهید

 

هنگامی که یک قطعه از تجهیزات بیش از 10 سال عمر کرد ، احتمالاً زمان آن است که یک جایگزین در نظر بگیرید. هنگام جستجوی تجهیزات برای خرید ، همیشه مراقب ضمانت ها باشید که بسیاری از تولیدکنندگان ارائه می دهند. با این ضمانت ها علاوه بر عدم نگرانی در مورد خرابی زودرس تجهیزات ، می توانید در هزینه های پشتیبانی و نگهداری نیز صرفه جویی کنید. هنگام تصمیم گیری برای انتخاب بهترین سطح خدمات تعمیر و نگهداری ، چند مورد را باید در نظر بگیرید:

 

نوع تجهیزات

عصر تجهیزات

تجهیزات مهم برای تجارت

مدیران فناوری اطلاعات معمولاً برای صرفه جویی در وقت و حفظ یکنواختی در قراردادها ، سطح یکسانی از خدمات را برای همه تجهیزات خود انتخاب می کنند. با این حال ، این بهترین روش نیست ، زیرا معمولاً منجر به هزینه های بیهوده ای می شود که با کمی تحقیق و زمان بیشتر در طول فرآیند انتخاب ، قابل پیشگیری است.

مدیریت صحیح قراردادهای نگهداری

شبکه ها همیشه در حال تغییر هستند ، به طور همزمان قطعات جدید وارد بازار می شوند زیرا قطعات قدیمی مورد استفاده مجدد قرار می گیرند و به ماشین های دیگر منتقل می شوند یا در بعضی موارد دور ریخته می شوند، مدیریت قراردادها و پیگیری تجهیزات می تواند فوق العاده استرس زا و وقت گیر باشد.

 

اکثر متخصصان فناوری اطلاعات که در مشاغل خود با این چالش ها روبرو هستند از روشهای اساسی مدیریت قرارداد استفاده می کنند که ممکن است در صرفه جویی هزینه ها بسیار موثر باشد.

یک روش خوب این است که با شرکتی که نگهداری شبکه شما را به عهده  دارد قراردادهای بلند مدت بدون افزایش قیمت ببندید.  مذاکره پیش از موعد مقرر ، سالانه در وقت و هزینه های شما صرفه جویی می کند زیرا دیگر نیازی به مذاکره مجدد در مورد بودجه نمی باشد.

 

خدمات پشتیبانی ترکیبی را در نظر بگیرید

خدمات پشتیبانی شبکه از جمله مواردی است که می تواند به شما در مدیریت بهتر شبکه کمک کند. خدمات پشتیبانی ترکیبی - ترکیبی از خدمات داخلی و خارجی با استفاده از ابرهای داخلی و عمومی برای پشتیبانی از نتیجه کار - روند رو به رشدی است که نقش فناوری اطلاعات را دگرگون می کند. برخی از این خدمات شامل موارد زیر است:

اتصال چندین ابر

شناسایی و طبقه بندی داده ها

پیاده سازی معماری سرویس گرا بیشتر

رایانش ابری دارای مزایا و معایبی است. این خدمات از طریق انتقال خدمات به ارائه دهندگان ابر در ازای خرید یک بازار بی ثبات و پویاتر نسبت به محیط های رایانش سنتی IT ، سربار کمتری را ارائه می دهد.

 

ممکن است ایده خوبی باشد که از رایانش ابری برای خدمات IT با اهمیت کمتر مانند پروژه های در مرحله توسعه یا آزمایش برنامه ها استفاده کنید. با خدمات پشتیبانی ترکیبی در شرایطی که اگر اشتباهی رخ دهد ، ضرر کمتر و خطر کمی وجود دارد.

 

یک خریدار باهوش باشید

اطلاعات محدود تصمیم گیرندگان فناوری اطلاعات را وادار می کند که در برابر تاکتیک های بازاریابی تسلیم شوند ، یا وقتی تصمیم بهتری با قیمت مقرون به صرفه تر در گوشه و کنار گرفتند ، به یک تصمیم پرهزینه می رسند. در هنگام انتخاب تجهیزات و قراردادها وقت کافی را اختصاص دهید و همیشه مطمئن باشید که از چندین فروشنده قیمت می گیرید تا هزینه های شدید بودجه IT خود را کاهش دهید.

 

شناخت  بازار

صرفه جویی در هزینه های نگهداری شبکه در نهایت به تخصیص وقت و منابع خود برای اقدامات صحیح بازمی گردد. پیش بینی میزان رشد در شبکه ، تعیین استاندارد تجهیزات و قراردادهای سال های آینده ، بازنگری در موفقیت و کارآیی قراردادهای مداوم ، انتخاب ضمانت صحیح برای تجهیزات و اعمال خریدهای عالمانه در اولویت اهمیت قرار دارند. برای اینکه چگونه شما می توانید هزینه های نگهداری تجهیزات شبکه را کاهش دهید