طراحی سایت ارزان

چرا نباید محصولات اپل رو بخریم؟

بسیاری از کاربران اندروید به اپل مهارجت کرده انداما واقعا چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟ آیا اپل کار خوبی انجام می‌دهد و یا به زبان خودمان، کار درست است؟ دلایل زیر نشان می‌دهد که اپل آنچنان هم که خودش می‌گوید، کار درست نیست و دلایل موفقیتش، ترکیبی از عواملی است که هیچکدام به کیفیت آی‌فون ارتباط ندارد! شاید این دلایل شما را از خریدن آی‌فون باز دارد!افسون پرستیژ (یا همان کلاس!) آی‌فون

فاکتور کلاس در خرید آی‌فون برای بسیاری از کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است. به عبارتی، خرید آی‌فون کلاس دارد. این را حتی سرسخت‌ترین طرفداران اندروید نیز قبول دارند. اما بیشتر کسانی‌که که آی‌فون دارند، نمی‌توانند و یا بلد نیستند حداکثر استفاده را از این گوشی داشته باشند.


اگر کسی خواهان یک تجربه ملایم (بخوانید بی‌مزه!) ولی بدون هیچ لگی داشته باشد، آی‌فون انتخاب مناسبی است؛ اما نکته مثبت دیگری ندارد. آی‌فون محصولی بی‌مایه بوده و به همین دلیل است که بازاریابی برای اپل از اهمیت فراوان برخوردار است. آی‌فون در واقع نمی‌تواند کار زیادی انجام دهد، اما برند کارهای زیادی می‌تواند انجام دهد.


چهره عمومی اپل با اعمالش همخوانی ندارد. اپل در بازار آمریکا، رویکرد تهاجمی در پیش گرفته و سامسونگ را با اتهامات واهی تحت پیگرد قضایی قرار داده است. این تاکتیک تاکنون موفق بوده و باعث شده است که رقبای احتمالی مانند شیائومی از ورود به بازار ایالات متحده خودداری ورزند. این کار تا به‌حال به برند اپل آسیبی نزده، اما ممکن است رای دادگاه این رویه را عوض کند.
پرچمداران اندرویدی در حال بهبود هستند

پرچمداران اندرویدی در حال بهبود برای عموم مردم هستند و دیگر فقط به‌درد گیک‌ها نمی‌خورند. سازندگان اندرویدی نه تنها دستگاه‌هایی تولید می‌کنند که امکانات عالی دارند، بلکه به طراحی گوشی‌های خود نیز توجه دارند.


سازندگان عمده پرچم‌داران پریمیوم اندرویدی، ساخت محصولات شیک را هدف قرار گرفته‌اند. اما این شرکت‌ها نمی‌توانند تنها به کیفیت محصولات خود فکر کنند، بلکه باید برندشان را نیز بهبود دهند. این جا است که اپل به خوبی عمل کرده است، اما از همین جا هم می‌توان اپل را شکست داد. محصولات اندرویدی بهتر هستند و اگر همان برندی را که اپل داشت، سازندگان اندروید نیز داشتند، آی‌فون قطعا شکست خورده بود.


بر نبرد تمرکز نکنید، بر جنگ تمرکز کنید

جنگ بین اپل و اندروید، جنگ طولانی مدت ادراک است. محصولات اندروید بهتر هستند، اما ما باید اجازه دهیم بازار، کار خود را بکند. در طول زمان، روند رو به مثبت اپل پایان می‌یابد، این اجتناب‌ناپذیر است. نباید هر شکستی، طرفداران اندروید را ناامید کند. اگر طرفداران اندروید، فکر کنند که نمی‌توانند اپل را شکست دهند،‌ همین الان جنگ را باخته‌اند. باید به اپل به چشم یک ببر کاغذی نگاه کرد


جنگ‌ها با شیون بر سر باختن هر نبرد، بردن نمی‌شوند. جنگ اپل و اندروید، جنگ طولانی مدت است. به جای تمرکز بر نبردی که نمی‌توان پیروز شد، باید بر جنگ تمرکز کرده که اندروید قطعا برنده آن است.