طراحی سایت ارزان

مرورگر وب جدید مايكرو سافت سريع تر از كروم!

مایکروسافت همزمان با معرفی ویژگی‌های جدید ویندوز ۱۰؛ از یک مرورگر وب جدید جایگزین اینترنت اکسپلورر نیز رونمایی کرد. بعدتر کم‌کم ویژگی‌های شاخص این نرم‌افزار معرفی شدند و این گمانه‌زنی‌ها شروع شد که با یک تحول بزرگ در حوزه مرورگرهای وب از سوی مایکروسافت روبرو هستیم.  مرورگر وب جدید Edge ویندوز ۱۰ یک مدعی جدی برای این بازار نشان می‌دهد و خبر از ویژگی‌هایی می‌دهد که می‌توانند غیرمنتظره و شگفت‌انگیز باشند.


گاب ایول، رئیس برنامه Windows Insider  مایکروسافت در وبلاگ ویندوز این شرکت مجموعه‌ای از نتایج جدید محک‌زنی Microsoft Edge را منتشر کرده که در آن‌ها مرورگر جدید مایکروسافت نسبت به کروم برتری‌های قابل ملاحظه‌ای دارد. جالب است مایکروسافت برای این محک‌زنی از بسته‌های نرم‌افزاری تست دو شرکت گوگل و اپل استفاده کرده است تا متهم به انجام آزمایش‌های غیرواقعی نشود. در این محک‌زنی از برنامه‌های Google Octane، Apple JetStream و WebKit Sunspider استفاده شده است. 


براساس نتایج محک زنی منتشر شده، در برنامه WebKit Sunspider، مرورگر Microsoft Edge نزدیک به ۱۱۲ درصد سریع‌تر از کروم گوگل است. این وضعیت در برنامه Google Octane حدود ۱۱۱ درصد و با برنامه Apple JetStream نزدیک به ۳۷ درصد سریع‌تر نشان می‌دهد. ایول در وبلاگ ویندوز می‌نویسد: «ما از نتایج به دست آمده بسیار راضی هستیم و امیدواریم کاربران نیز سریع‌ترین مرورگر وب دنیا را انتخاب کنند تا علاوه بر سرعت، از مجموعه‌ جدیدی از ویژگی‌های بزرگی که نسبت به نسخه‌های قبلی ایجاد شده‌اند، سود ببرند.»


اگر این نتایج دقیق و واقعی باشند، مایکروسافت می‌تواند امیدوار باشد که مرورگر وب جدیدش روی ویندوز توسط کاربران استفاده می‌شود و دیگر به سراغ نصب مرورگرهای اضافی نمی‌روند. حداقل‌اش این است که این سطح از کارایی و قدرتمندی و بهبود عملکرد می‌تواند موجب تحریک دیگر مرورگرهای وبی مانند کروم شود تا دست به نوآوری و بهبود بزنند. فعلاً دراین‌باره نمی‌توان تصمیم گرفت و باید منتظر عرضه رسمی ویندوز ۱۰ و بعد چندین ماه کار با Microsoft Edge و واکنش‌های کاربران و بازار بود. 


منبع يك پزشك