طراحی سایت ارزان

طرز تهیه طبخ مرغ به روش کره ای بسیار خوشمزه!

711

مطالب مرتبط با "طرز تهیه طبخ مرغ به روش کره ای بسیار خوشمزه!"

طرز تهیه طبخ مرغ به روش کره ای بسیار خوشمزه + عکس مرغ کره ای
.
.
.

طبخ مرغ به روش کره ای خوشمزه :)


سوپی که در طرز تهیه آن در زیر آورده می شود با توجه به خاصیت هریک از مواد غذایی (گیاهی) انتخاب شده بهترین درمان برای سرماخوردگی است و بهتر است برای جلوگیری از سرایت سرماخوردگی به ویژه در فصل سرما به عنوان پیش غذا در دو وعده از روز استفاده شود.

مواد لازم:

 

برنج سوخاری     ۲ فنجان

 روغن کنجد      ۱ قاشق غذاخوری

عسل     ۱ قاشق غذاخوری

سینه مرغ بدون پوست و استخوان     ۴ تکه

مواد لازم برای سالاد:

خیار با پوست     ۲ فنجان

هویج     ۲ فنجان

 مخلوط سالاد کلم     ۲ فنجان

 شکر     ۱ قاشق غذاخوری

نمک     یک چهارم قاشق چایخوری

سرکه برنج     نصف فنجان

روغن کنجد     ۱ قاشق غذاخوری

مواد لازم برای سس:

عسل     ۱ قاشق غذاخوری

سرکه برنج      ۱ قاشق غذاخوری

 سس سویا      ۱ قاشق غذاخوری

 ریشه زنجبیل خرد شده     ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

فر را با حرارت ۴۰۰ درجه فارنهایت گرم کنید. یک ظرف مخصوص فر برداشته و آن را با فویل بپوشانید. یک توری فلزی مخصوص پخت برداشته و روی فویل قرار بدهید و روی آن اسپری پخت بزنید.

 

برنج ها را داخل غذاساز ریخته و دکمه استارت را بزنید تا خوب پودر شوند. بعد روغن کنجد و عسل را داخل یک کاسه متوسط ریخته و مخلوط کنید، بعد مرغ را اضافه کرده و خوب هم بزنید. برنج پودر شده را کم کم اضافه کرده تا مرغ ها به آن آغشته شوند. در آخر مرغ ها را روی توری فلزی چیده و داخل فر بگذارید.

 

بگذارید برای ۳۰ تا ۴۰ دقیقه داخل فر بماند تا آب مرغ ها گرفته شده و قسمت ضخیم تر مرغ بپزد.

 

در حالی که مرغ ها دارند می پزند، خیار، هویج، مخلوط سالاد کلم، شکر و نمک را در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. درب ظرف را گذاشته و بگذارید برای ۱۰ دقیقه در دمای اتاق به همان حالت بماند. بعد مخلوط را فشار بدهید و دوباره به کاسه برگردانید، حالا نصف فنجان سرکه و یک قاشق روغن کنجد را اضافه کرده و هم بزنید . درب ظرف را گذاشته و بگذارید داخل یخچال تا زمانی که آماده سرو شود.

 

یک ماهیتابه برداشته و مواد لازم سس را با هم داخل آن مخلوط کنید. حرارت را زیاد کرده تا جوش بیاید، بعد از جوش آمدن حرارت را کم کرده و ۴ تا ۵ دقیقه صبر کنید تا سس غلیظ شود.

 

مخلوط سالاد کلم را از یخچال درآورده و فشار بدهید تا آب اضافه ی آن خارج شود، بعد بین بشقاب ها آن را تقسیم کنید و روی هر کدام یک سینه مرغ بگذارید. سس را روی آن پخش کرده و فورا سرو کنید

ه 

یکشنبه 03 آبان 1394
سفارش طراحی / نمونه کار