طراحی سایت ارزان

طرز تهیه طبخ مرغ به روش کره ای بسیار خوشمزه!

طرز تهیه طبخ مرغ به روش کره ای بسیار خوشمزه + عکس مرغ کره ای
.
.
.

طبخ مرغ به روش کره ای خوشمزه :)


سوپی که در طرز تهیه آن در زیر آورده می شود با توجه به خاصیت هریک از مواد غذایی (گیاهی) انتخاب شده بهترین درمان برای سرماخوردگی است و بهتر است برای جلوگیری از سرایت سرماخوردگی به ویژه در فصل سرما به عنوان پیش غذا در دو وعده از روز استفاده شود.

مواد لازم:

 

برنج سوخاری     ۲ فنجان

 روغن کنجد      ۱ قاشق غذاخوری

عسل     ۱ قاشق غذاخوری

سینه مرغ بدون پوست و استخوان     ۴ تکه

مواد لازم برای سالاد:

خیار با پوست     ۲ فنجان

هویج     ۲ فنجان

 مخلوط سالاد کلم     ۲ فنجان

 شکر     ۱ قاشق غذاخوری

نمک     یک چهارم قاشق چایخوری

سرکه برنج     نصف فنجان

روغن کنجد     ۱ قاشق غذاخوری

مواد لازم برای سس:

عسل     ۱ قاشق غذاخوری

سرکه برنج      ۱ قاشق غذاخوری

 سس سویا      ۱ قاشق غذاخوری

 ریشه زنجبیل خرد شده     ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

فر را با حرارت ۴۰۰ درجه فارنهایت گرم کنید. یک ظرف مخصوص فر برداشته و آن را با فویل بپوشانید. یک توری فلزی مخصوص پخت برداشته و روی فویل قرار بدهید و روی آن اسپری پخت بزنید.

 

برنج ها را داخل غذاساز ریخته و دکمه استارت را بزنید تا خوب پودر شوند. بعد روغن کنجد و عسل را داخل یک کاسه متوسط ریخته و مخلوط کنید، بعد مرغ را اضافه کرده و خوب هم بزنید. برنج پودر شده را کم کم اضافه کرده تا مرغ ها به آن آغشته شوند. در آخر مرغ ها را روی توری فلزی چیده و داخل فر بگذارید.

 

بگذارید برای ۳۰ تا ۴۰ دقیقه داخل فر بماند تا آب مرغ ها گرفته شده و قسمت ضخیم تر مرغ بپزد.

 

در حالی که مرغ ها دارند می پزند، خیار، هویج، مخلوط سالاد کلم، شکر و نمک را در یک کاسه بزرگ مخلوط کنید. درب ظرف را گذاشته و بگذارید برای ۱۰ دقیقه در دمای اتاق به همان حالت بماند. بعد مخلوط را فشار بدهید و دوباره به کاسه برگردانید، حالا نصف فنجان سرکه و یک قاشق روغن کنجد را اضافه کرده و هم بزنید . درب ظرف را گذاشته و بگذارید داخل یخچال تا زمانی که آماده سرو شود.

 

یک ماهیتابه برداشته و مواد لازم سس را با هم داخل آن مخلوط کنید. حرارت را زیاد کرده تا جوش بیاید، بعد از جوش آمدن حرارت را کم کرده و ۴ تا ۵ دقیقه صبر کنید تا سس غلیظ شود.

 

مخلوط سالاد کلم را از یخچال درآورده و فشار بدهید تا آب اضافه ی آن خارج شود، بعد بین بشقاب ها آن را تقسیم کنید و روی هر کدام یک سینه مرغ بگذارید. سس را روی آن پخش کرده و فورا سرو کنید

ه 

یکشنبه 03 آبان 1394
سفارش طراحی / نمونه کار