طراحی سایت ارزان

ساخت جانور منقرض شده به‌وسیله پرینتر سه‌‌بعدی!

نوعی از بندپایان منقرض شده به نام Trilobite، از نمونه‌های مورد علاقه‌ دانشمندان هستند. فسیل این بندپایان به وفور در مناطق مختلف آب و هوایی دیده می‌شود. علاقه زیاد یک استاد بیوشیمی در دانشگاه شیکاگو، به ظاهر تقریبا ترسناک این موجودات باعث شد که او نمونه‌ای از بدن آن‌ها را به‌وسیله پرینتر سه‌ بعدی تولید کند.

استفاده از پرینتر سه‌‌بعدی در تولید انواع و اقسام اجسام از مجسمه‌های مینیاتوری تا اسلحه و حتی اعضای بدن، روز به روز در حال گسترش و کامل شدن است. دکتر آلان دراموند برای پرینت کردن نمونه‌ای از این بندپایان، نمونه‌ Ceraurus pleurexanthemus را انتخاب کرد و با استفاده از فسیل‌های موجود از این جانور و نیز تصاویر موجود، نمونه‌ای سه بعدی را با استفاده از نرم‌افزار Bender تولید کرد. خود او در توضیح فرآیند کار می‌گوید که ابتدا نمونه‌های دو بعدی را به کمک مداد طراحی کرده و سپس تبدیل به طرح دیجیتال نموده است. او عنوان می‌کند که برای رسیدن به طرح نهایی، چندین بار طراحی را عوض کرده تا نمونه نهایی هرچه بیشتر به نمونه اصلی نزدیک‌تر شود.

پس از آماده شدن مدل کامپیوتری، ابتدا با رزین شفاف و سپس رزین تیره، نمونه‌هایی تولید شدند و در نهایت نمونه‌های اصلی با استفاده از فولاد ضد زنگ، برنز و نقره تولید شد. نمونه نقره‌ای ترکیبی از پرینت سه بعدی با موم و پوشش دهی با نقره است. شاخک‌ها نیز بوسیله سیم‌های نقره‌ای ساخته شده‌اند. نمونه‌های نهایی بسیار زیبا و دقیق تولید شدند.

http://www.ariam1.ir/images/l0natngdolfd412q77tu.jpg