طراحی سایت ارزان

دلایل ارزشمندی بیت کوین

مساله ارزشمندی ارزهای دیجیتال و به خصوص گل سر سبد این ارزهای مجازی یعنی بیت کوین به یک مشکل اساسی برای بسیاری از فعالان بازارهای مالی تبدیل شده است. این ارز مجازی از سال 2009 عملا به صورت عمومی عرضه شد و تا مدت‌ها جدی گرفته نمی‌شد ولی حالا کمتر کسی است که به حسرت نخریدن این رمزارزِ مشهور و دوست داشتنی مبتلا نشده باشد!

1- کمیابی بیت کوین جدی است!
قطعا می‌دانید که چرا طلا ارزشمند است؟ اگر احتمالا نمی‌دانید باید بگوییم که همین کمیابی باعث ارزشمند شدن این فلز زرد رنگ شده است. در صورتی که فلزات دیگر مانند آهن، مس و … نیز کمیاب بودند و برای دسترسی به آنها مشقت فراوانی وجود داشت، در حال حاضر شاید زیورآلاتی از آهن در بهترین برندشاپ‌های دنیا فروخته می‌شد ولی قطعا این را می‌دانید که به مصنوعات از جنس آهن، مس و … بدلیجات می‌گویند و ارزشی ندارند.

2- تقسیم‌پذیری در عین ارزشمندی
از دیگر مواردی که می‌توان در مورد بیت کوین گفت مساله تقسیم‌پذیری است چرا که علیرغم وجود 21 میلیون بیت کوین، هر واحد از آن قابلیت تقسیم به 8 واحد را داشته و کوچکترین واحد این رمز ارز نیز ساتوشی نامیده می‌شود. نکته مهم این است که این تعداد از ارز دیجیتال مورد بحث ما به مراتب کمتر از بعضی ارزهای بی‌پشتوانه کشورهای مختلف است.

3- استفاده از بیت کوین بسیار آسان است!
شما در ارزهای فیات با یک سری از اتفاقات و سازوکارهای پیچیده روبرو می‌شوید که اشکالات زیادی نیز به نحوه مبادلات مالی آن وجود دارد. شما در مبادلات بیت کوینی در یک مبادله دو طرفه قرار دارید و هیچ نهاد دیگری دخالتی در مبادله و معامله شما نخواهد داشت. ارزشمندی به همان چیزی است که در اختیار شماست و ارزشمندی ثروت شما به پشتوانه طلا یا تولید ملی یک کشور نیست

4- نقل و انتقال
نگهداری از بیت کوین و بلاک چین نیازمند برق زیادی است و این حقیقتی است که نمی‌توان از کنارش گذشت ولی این نگهداری هزینه‌بر یک حسن بزرگ داشته و آن هم نقل و انتقالات همیشگی است که در یک بستر غیرمتمرکز صورت می‌گیرد. کاربران به صورت همیشگی اقدام به نقل و انتقال بیت کوین می‌کنند و اقدامات شما در بستر بلاک چین با پاداش مواجه می‌شود. ریسک نگهداری از رمزارز در بانک‌هایی که قابلیت ورشکستگی دارند، وجود ندارد. شما ارزی را که در اختیارتان است، منتقل می‌کنید و این نقل و انتقالات نیازمند تایید نهاد سوم نیست.